Kupić tanio, sprzedać drogo, czyli house flipping

House flipping jest to nic innego jak obrót nieruchomościami zakupionymi po atrakcyjnej cenie, a następnie odsprzedaż z zyskiem. Nazwa ta nie doczekała się jeszcze odpowiednika w języku polskim, dlatego nadal w Polsce posługujemy się nazwą zza oceanu, której geneza pochodzi od słowa „flip”, czyli pstryknięcie -  wystarczy pstryknięcie palcem i już masz zysk ze sprzedaży mieszkania.

House flipping krok po kroku

Pierwszym etapem jest wyszukanie mieszkania, zwykle do znacznego remontu, ale z dużym potencjałem. Ten etap uznawany jest za najtrudniejszy, z racji tego, że już na samym początku inwestycji musisz wyliczyć, czy inwestycja jest opłacalna. Mieszkanie z potencjałem to takie, które mimo tego, że jest w bardzo złym stanie, to ma np. bardzo dobrą lokalizację lub idealny rozkład pomieszczeń, bądź ogromny taras na piękny widok – przykładów mieszkań z dobrym potencjałem jest wiele. W poszukiwaniu nieruchomości oczywiście może Ci pomóc agent Metrohouse. Pamiętaj jednak, że nie jesteś jedyny/-a. Podobnych inwestorów jest znacznie więcej, co powoduje, że znalezienie właściwego produktu bywa dość trudne.

Gdy znajdziesz już odpowiednią nieruchomość, kolejnym krokiem jest odnalezienie odpowiedniej ekipy remontowej. W przypadku mieszkania kupowanego inwestycyjnie odpowiednia ekipa powinna być nie tylko dobra, ale przede wszystkim szybka, no i oferować przystępne ceny. W house flipping’u czas odgrywa bardzo dużą rolę. Im dłuższy jest czas remontu, tym dłużej musisz płacić rachunki za media i inne koszty związane z utrzymaniem nieruchomości. Nie o to jednak chodzi. Twoim celem jest sprzedać jak najszybciej i z jak największą korzyścią. Dlatego wybierając ekipę remontową, najlepiej wybierz tą „z polecenia”. Najtrudniej jest przy pierwszym mieszkaniu. Przy kolejnych zapewne będziesz mieć już grupę sprawdzonych specjalistów. Jeśli chodzi o renowację mieszkania to najważniejsza jest dbałość o szczegóły przy remoncie najważniejszych elementów, czyli ścian, podłogi i okien. Bardzo ważna rzecz, do której warto się przyłożyć, to remont łazienki i kuchni – to dwa najważniejsze i najdroższe pomieszczenia w większości mieszkań. Jednak to one są najbardziej istotne z punktu widzenia kupujących. Ładna kuchnia i łazienka to podstawa sukcesu. Po zakończeniu remontu – czas na sprzedaż z zyskiem, przy której niewątpliwie pomocny będzie agent Metrohouse.

House flipping – dla kogo?

House flipping, prócz tego, że jest to w ostatnim czasie popularna forma działalności na rynku mieszkaniowym, wymaga jednak pewnych znacznych inwestycji, więc jest to działalność dla osób posiadających jednak pewne zasoby finansowe.
Nie jest to aktywność dla osób, które nie lubią wychodzić poza swoją strefę komfortu. Handel nieruchomościami jest pełen zwrotów akcji, nieobliczalnych sytuacji. Prócz standardowych kosztów związanych z zakupem nieruchomości i jej remontem, dochodzą także koszty związane z jego sprzedażą, czyli np. promocja mieszkania. Trzeba umieć znajdować oszczędności, a część z prac przeprowadzać samodzielnie.

House flipping to biznes dla osób cierpliwych, gdyż trzeba liczyć się z tym, że odsprzedaż zakupionego mieszkania często trwa dłużej niż sobie założyliśmy i wymaga sporo zaangażowania. Można więc odpowiednio dużo zarobić, ale bez „dopilnowania” biznesu nie ma mowy o powodzeniu przedsięwzięcia.
No i ostatnia, ale ważna kwestia. Zakup mieszkania z założeniem jego sprzedaży jest dla inwestorów, którzy są doświadczeni na rynku nieruchomości, lub mają poleconą agencję nieruchomości, która wesprze ich na każdy etapie inwestycji. Pomoże to dobrać odpowiedni produkt oraz realnie określić szanse na sukces przedsięwzięcia.

 

 

 

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Współpraca z Panem Marcinem to najlepsze co mogło mnie spotkać. Z czystym sercem polecam wszystkim."

— Piotr B, Wrocław