2017-08-11

Następny przystanek - szkoła


Sierpień to miesiąc kojarzący się większości z przygotowywaniem dziecka do szkoły. Szkolne wyprawki, zeszyty, kredki, książki, a nawet remont pokoju. Pokój małego ucznia nie służy jedynie do nauki, to także miejsce do poszerzania swojego hobby, zabawy oraz przyjmowania swoich szkolnych kolegów. Jak to wszystko pogodzić, by pokój spełniał wyżej wymienione funkcje? Oto kilka wskazówek:

1.    Nie decyduj sam jak ma wyglądać królestwo małego ucznia

Pamiętaj o tym, że urządzanie pokoju dla swojego dziecka, nie jest spełnieniem tylko Twoich marzeń, ale przede wszystkim malucha. Musimy urządzić go w takim stylu, żeby to on był najbardziej zadowolony, nawet jeśli aranżacja tego jakże ważnego wnętrza  miałaby odbiegać w zupełności od całego mieszkania. Możliwość uczestnictwa dziecka w urządzaniu pokoju sprawi, że chętniej będzie spędzał w nim czas, ale również nauczy go kreatywności, samodzielności i podejmowania poważnych decyzji.

2.    Biurko – najważniejszy mebel dla żaka

Biurko powinno być przede wszystkim wygodne, a w połączeniu z krzesłem „zdrowe” dla kręgosłupa. Nie inwestujmy w biurko w jaskrawych kolorach i wzorach, bo powoduje to rozproszenie osoby, która przy nim siedzi. Najlepiej jest kupić biurko o regulowanej wysokości, bo wiek wczesnoszkolny u dziecka to okres, kiedy najszybciej rośnie, więc dobrze byłoby, gdyby biurko i krzesło mogło rosnąć razem z nim. Jeśli chodzi o miejsce do nauki dla dziecka, to najlepiej stworzyć je blisko okna, tak by biurko stało do niego bokiem. U praworęcznych dzieci światło słoneczne powinno padać z lewej strony, u leworęcznych zaś odwrotnie.

3.    Przybory szkolne w zasięgu ręki

Najwygodniej jest większość przyborów szkolnych umieścić w biurku, lub na szafce nad/pod biurkiem. Dzieci w wieku szkolnym często mają problem z utrzymaniem porządku w pokoju, dlatego też świetnym rozwiązaniem jest znalezienie takiego mebla i dodatków, by wszystkie przedmioty tego typu miały swoje miejsce. Warto zainwestować w plastikowe pojemniki, segregatory i różnego rodzaju przyborniki. Ułatwi to utrzymanie porządku dziecku, a tym samym rodzicom.

4.    Oświetlenie również ma duży wpływ na wydajność pracy

Dobierając światło do pokoju dziecka, musimy zadbać przede wszystkim o jego wzrok. Jeśli chodzi o lampkę biurkową, „najzdrowiej” jest zakupić żarówkę ledową, która wytwarza światło wysokiej jakości o barwie zbliżonej do barwy światłą słonecznego. Żarówka powinna być umieszczona w taki sposób, by nie była widoczna bezpośrednio, gdyż męczy to oczy. Oświetlenie centralne powinno rozjaśniać przestrzeń wokół biurka, tak aby uzyskać efekt zminimalizowania kontrastu pomiędzy oświetlonym biurkiem, a ciemną resztą pokoju.

5.    Miejsce do nauki jest bardzo ważne, ale nie najważniejsze

Najlepszym rozwiązaniem w pokoju ucznia jest wydzielenie dwóch stref: strefy nauki oraz strefy zabawy. Pozwala to rozdzielić te dwie ważne czynności. Dziecko podczas nauki nie rozprasza się zabawkami stojącymi w pobliżu, a podczas zabawy nie musi myśleć o nauce. Podział pokoju można uzyskać poprzez umieszczenie ściany działowej lub postawienie szafy. Jeśli chodzi o strefę nauki, w udziale jej aranżacji dużą rolę odgrywają rodzice, w strefie zabaw natomiast panuje dowolność, także pozwólmy naszym pociechom samemu zdecydować o wyglądzie ich królestwa nauki i zabawy.

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pani Anna Durakiewicz jest doskonałym specjalistą w zawodzie, z profesjonalnym podejściem do klienta, a także wspaniałą osobą, z którą z przyjemnością się pracuje. W szczególności doceniam elastyczność w umawianiu spotkań (w tym dyspozycyjność w weekendy), profesjonalne porady i pomoc w pozostałych formalnościach). Zdecydowanie będę ją polecać znajomym."

— Halszka X., Warszawa