Tydzień na działce

Działka rekreacyjna - MetrohouseWraz z Domiporta.pl opracowaliśmy ankietę, w której można było uczestniczyć w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Omówienie całości ukaże się wkrótce, ale już dziś uchylamy rąbka wyników.

Wielu z nas myśli poważnie o zakupie własnego letniska. Prawie 60 proc. osób biorących udział w ankiecie zadeklarowało, że w najbliższym czasie przymierza się do zakupu działki rekreacyjnej.

To ciekawe, bo jeszcze niedawno wszelkiej maści specjaliści stali na stanowisku, że Polacy nad własny kawałek działki z daczą wybierają zagraniczne wojaże. Argumentów za spędzaniem wakacji za granicą jest mnóstwo. Jednak wakacje to tylko dwa tygodnie kalendarzowego lenistwa. Nawet gdy spędzimy je z dala od rodzinnych stron pojawi się pytanie: co z weekendami? Spędzać je w blokowisku? Po raz kolejny zastanawiać się jak zorganizować ten czas dzieciom? I tu na odsiecz przychodzi oferta działek rekreacyjnych.

Podejść do zakupu takiego gruntu jest przynajmniej klika. Najpopularniejsze z nich:
 

Wariant ekonomiczny – kupuję grunt, z czasem go ogrodzę i postawię domek letniskowy. Uwaga! Często na zamiarach się kończy, o czym świadczą wystawione do sprzedaży działki kupione przed kilkoma laty. Cena: już od kilku tys. zł.
 

Wariant optymalny – kupuję działkę z domkiem letniskowym, nasadzeniami – czyli idę na gotowe. Wystarczy przystrzyc trawę, nadmuchać dzieciom basen, postawić parasol i zacząć majówkę. Cena: już od 40-50 tys. zł.
 

Wariant komfort – wszystko to co w wariancie optymalnym, z tym, że dom ma charakter całoroczny. Wariant komfort nazywany jest przez ekspertów terminem „drugi dom”. Cena: od 150-200 tys. zł.

Są jeszcze ogródki pracownicze, ale z punktu widzenia obrotu nieruchomościami ten wariant pomijamy. Ogródki mają jednak swój klimat i co najważniejsze pozwalają na relaks blisko miejsca zamieszkania:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=YfzJ7sGlBQQ]

To, jaką strategię "działkowca" obierzemy zależy wyłącznie od grubości naszego portfela. Najtańsze działki z przeznaczeniem na letnisko uda nam się kupić już za kilka-kilkanaście tysięcy złotych. W tym wypadku nie ma co liczyć na media, ogrodzenie, czy bliskość cywilizacji. Jednak jeśli lubimy ciszę i spokój w cenie dwutygodniowego wyjazdu do Hurgady stajemy się właścicielem gruntu w Krainie Tysiąca Jezior.

Gdzie poszukujemy działek - MetrohouseA gdzie szukamy działek? Wygrywają okolice w pobliżu lasów oraz jezior. Przynajmniej tak odpowiadali nasi ankietowani. Po działki rekreacyjne zapraszamy do Metrohouse – szczególnie dużo mamy ich w ofercie na Warmii, Mazurach oraz na Kaszubach, a także w okolicach największych miast.
Udanej majówki!Opinia naszego brokera z Krakowa:
 

Kraków w promieniu 50 km ma szeroki dostęp do malowniczych miejscowości górskich, jeziora i rozległych lasów. W samym Krakowie popyt na działki letniskowe jest zauważalny, aczkolwiek to wręcz promil ogólnej liczby zapytań klientów. Ceny tego rodzaju nieruchomości wahają się od 30 do100 tys. zł głównie w zależności od lokalizacji, walorów przyrodniczych, dostępu do mediów oraz możliwości zabudowy. Zainteresowanie działkami letniskowymi rośnie i taki trend będzie się utrzymywał. Powoduje to coraz szybsze tempo życia, a więc i coraz większa potrzeba regenerowania sił, a ze względu na okazyjne ceny jest to również dobra inwestycja. (Konrad Szostek, broker Metrohouse)

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chciałam podziękować za świetną współpracę przy szukaniu mieszkania. Pan Janusz od 27.12 2012 r. był moim agentem i dzięki jego wytrwałości, cierpliwości i zaangażowaniu, dzisiaj podpisałam umowę kupna u notariusza. Pan Janusz przez cały ten czas poszukiwań okazywał pełne zrozumienie i dyskrecję. Życzyłabym sobie w innych instytucjach mieć do czynienia z takimi profesjonalistami."

— Katarzyna S., Kraków