Konferencja Zawód Deweloper


UWAGA: KONFERENCJA PRZENIESIONA NA INNY TERMIN. SZCZEGÓŁY U ORGANIZATORA

“ZAWÓD: DEWELOPER 2012”

I Ogólnopolska Konferencja Rynku Nieruchomości Mieszkaniowych

W programie:
•    Coraz taniej, a jednak się nie sprzedają: dlaczego na niektóre inwestycje jest popyt, a inne klienci omijają z daleka?
•    Sposoby na kryzys – jak zachęcić klientów do zakupów
•    Jak współpracować z pośrednikiem aby uzyskać maksymalne korzyści?
•    Czy na domy energooszczędne czeka rynek? Jak się przygotować do nowego programu dopłat do kredytów.
•    Weryfikacja stanu prawnego nieruchomości – co trzeba sprawdzić, aby potem nie żałować
•    Praktyczne problemy formułowania umowy deweloperskiej po pierwszych miesiącach działania ustawy deweloperskiej
•    Prospekty informacyjne – dobre i złe doświadczenia

Pierwszy kwartał 2012 roku w budownictwie mieszkaniowym był czasem stabilnego rozwoju, zwłaszcza w segmencie budownictwa wielorodzinnego. Z danych statystycznych wynikało, że ilość rozpoczętych przez deweloperów inwestycji jest większa prawie o 30% w stosunku do analogicznego okresu z roku ubiegłego. Jednak od połowy drugiego kwartału widać wyraźny spadek w ilości rozpoczętych inwestycji. Być może jest to wynik zmniejszonego popytu. Z opracowanego przez firmę REAS raportu wynika, że przez ostatnie 12 miesięcy sprzedano ok. 1,5% mniej lokali niż przed rokiem. Wpływ na to miała z pewnością polityka bankowa związana z wprowadzeniem Rekomendacji S, a w szczególności podwyższania marż, zmiana zasad kalkulowania zdolności kredytowej czy podniesienie wymaganego udziału wkładu własnego. Przewiduje się, że w kolejnych miesiącach polityka ta zostanie jeszcze bardziej zaostrzona, co wyeliminuje z grupy potencjalnych klientów kolejną sporą grupę inwestorów. Do zakupów nie skłania również niepewność rozwoju sytuacji ekonomicznej, związana z kryzysem na rynkach światowych, a także wygaszanie programu rządowego „Rodzina na Swoim“.

Dla deweloperów taka sytuacja rynkowa to prawdziwy sprawdzian, zwłaszcza w obliczu wciąż spadających cen nieruchomości. Aby skutecznie poradzić sobie z kryzysem, należy dobrze poznać nie tylko obecne trendy na rynku nieruchomości, ale także spróbować przewidzieć, w jakim kierunku będzie się on rozwijał w przyszłości. Trzeba też umieć odpowiedzieć na rosnące oczekiwania klientów – choć nadal decydującym czynnikiem jest cena, inwestorzy coraz większą uwagę przywiązującą do tzw. wartości dodanych.

Kolejna niezwykle istotna sprawa to ustawa deweloperska. Miała ona przewrócić do góry nogami polski rynek mieszkaniowy. Czy tak się rzeczywiście stało? Choć wydaje się, że na ten temat powiedziano już wszystko, jednak pół roku obowiązywania nowych regulacji jest doskonałą okazją na pierwsze podsumowania, a zwłaszcza na prezentację praktycznych problemów związanych z interpretacją niektórych przepisów.

Zapraszamy do udziału w I Konferencji “ZAWÓD: DEWELOPER 2012”, która odbędzie się 25. września 2012 w warszawskim hotelu Marriot.

Program konferencji: kliknij tu.

Rejestracja prowadzona jest poprzez internet: http://www.zawoddeweloper.pl/rejestracja.php

Metrohouse jest patronem merytorycznym konferencji.


Materiały Organizatora

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Gratuluję tak wspaniałego, energicznego i zaangażowanego pracownika jak Pani Anna Chmielecka. Kupowałam zwykłą kawalerkę, a byłam obsłużona jakbym kupowała apartament za milion dolarów. To miłe, że są jeszcze firmy i ludzie, w których wyznacznikiem standardów świadczenia usług nie jest tylko zasobność portfela klienta, ale po prostu chęć pomocy i profesjonalne, indywidualne podejście."

— Aneta K., Legionowo