Proces sprzedaży nieruchomości


1Określenie ceny ofertowej

Pierwszym etapem naszej współpracy będzie wycena Twojej nieruchomości. To bardzo istotna czynność, bo to właśnie od zaproponowanej przez Ciebie ceny będzie zależeć stopień zainteresowania ofertą. Dzięki największej w Polsce bazie nieruchomości do sprzedaży posiadamy dokładne informacje na temat cen sprzedaży. W rezultacie wycenimy Twoją nieruchomość w oparciu o realne ceny transakcyjne z ostatnich kilku miesięcy. Szacunkowa wycena Twojej nieruchomości jest zupełnie niezobowiązująca, jednak liczymy, że będzie to pierwszy etap naszej dobrej współpracy. Już dziś skontaktuj się z najbliższym biurem Metrohouse i poproś o wycenę!
 

2Podpisanie umowy pośrednictwa

 

Aby nasi doradcy mogli oferować Twoją nieruchomość potencjalnym nabywcom potrzebujemy działać w oparciu o umowę pośrednictwa. Pamiętaj, że najwięcej korzyści niesie ze sobą powierzenie sprzedaży tylko jednemu doradcy (Co musisz wiedzieć o umowie na wyłączność).

 

Nasz doradca dokładnie opisze nieruchomość, sporządzi dokumentację zdjęciową, narysuje plan a także przeprowadzi z Tobą szczegółową ankietę mającą na celu dokładne poznanie oferty sprzedaży. Dzięki określeniu szczegółowych parametrów Twojej nieruchomości będziesz mieć pewność, że będziemy mogli odpowiedzieć na znakomitą większość pytań zadawanych przez potencjalnych nabywców.

 

3Rozpoczęcie procesu sprzedaży

 

Podpisaliśmy już umowę, dlatego możemy przejść do kolejnej fazy naszej współpracy. Twój doradca wprowadzi ofertę do naszego systemu. Będzie ona jeszcze dokładnie zweryfikowana pod względem dokumentacji prawnej przez kierownika danego oddziału. Z chwilą wprowadzenia zlecenia do systemu oferta jest widoczna dla kilkuset naszych doradców w całej Polsce.

 

Jeżeli wśród naszych klientów kupujących znajdą się osoby poszukujące nieruchomości o podobnych parametrach, jeszcze tego samego dnia otrzymają informację o nowej ofercie. Oferta pojawi się na www.metrohouse.pl – jednej z najpopularniejszych stron na temat nieruchomości w całej Polsce i zostanie wyeksportowana na najpopularniejsze portale ogłoszeniowe. Rozpoczynamy więc starania o klientów. Na początku tych, którzy będą zainteresowani obejrzeniem Twojej nieruchomości. Jeden z nich zdecyduje się na zakup!

 

4Prezentacje nieruchomości

 

Mamy nadzieję, że Twoja oferta spotka się z zainteresowaniem naszych klientów kupujących. Jeśli tak, możesz spodziewać się telefonu od swojego Doradcy lub innego Doradcy Metrohouse odnośnie możliwości umówienia prezentacji nieruchomości. Dzięki obsłudze naszych klientów kupujących także przez doradców kredytowych Metrofinance możesz liczyć na to, że osoby, które będą oglądać Twoją nieruchomość mają zweryfikowaną zdolność kredytową. Dokładnie wiedzą na jaką nieruchomość mogą sobie pozwolić, a Ty masz pewność, że unikniesz tzw. „oglądaczy”, których celem nie jest wcale zakup mieszkania.

 

Nie musisz się martwić o swój bezpieczeństwo. Za każdym razem w prezentacji uczestniczy Doradca Metrohouse, który posiada umowę z klientem poszukującym nieruchomości. Nie ma mowy o anonimowości. Zobacz, o czym należy pamiętać prezentując ofertę mieszkania do sprzedaży.

 

5Transakcja!

 

Wszystkie działania, które podejmujemy w trakcie ekspozycji Twojej oferty na rynku mają na celu jej sprzedaż. W przypadku, gdy znajdziemy klienta zainteresowanego zakupem Twojej nieruchomości rozpoczynamy proces przygotowania transakcji. W zależności od sytuacji podpisujemy np. uzgodnienie warunków transakcji (aby przekonać się, że sprzedający na pewno serio myśli o zakupie), a następnie aranżujemy proces podpisania umowy przedwstępnej.

 

Bierzemy też udział w całym procesie sprzedaży, np. kompletując potrzebną dokumentację niezbędną w procesie transakcyjnym, koordynując proces uzyskania kredytu przez nabywcę, współpracę z kancelarią notarialną. Zazwyczaj po podpisaniu umowy sprzedaży następuje przekazanie nieruchomości. W takich sytuacjach służymy pomocą przy podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego.

 


Dlaczego Warto podpisać umowę na wyłączność?

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pan Maciej Kończak stanął na wysokości zadania wykazując się najwyższą kulturą w podejściu do klienta, ogromnym doświadczeniem i dużą wiedzą merytoryczną. Pan Maciej jest osobą bardzo cierpliwą i sumienną, która wnikliwie wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania klienta. Jednocześnie bardzo twórczo podchodzi do tematu, dzięki czemu w krótkim czasie pomógł nam znaleźć idealne mieszkanie."

— Michał C., Warszawa